Anasayfa » Blog » Elazığ’da Çekim Yapılacak Yerler

Elazığ’da Çekim Yapılacak Yerler

 

Harput

Harput düğün dış çekim mekanları içerisinde eskiden beri her mevsimde en çok tercih edilen yerdir. Kış aylarında çekimlerde zorluklar olabiliyor , konumu sebebeyle karlı ve soguk günler yaşanıyor. Bazı kişiler tarafından artık klişe diye nitelendirilse de eşsiz manzarası ve tarihi mekanlarının yanı sıra Harput Konağı, Bağ Evi, Balakgazi Tesisleri vb yerler ile fotoğrafçıların zevkle çekim yaptığı ve ortaya çok güzel işler çıkardığı bir mekan aslında.. 

Şehir merkezine yakınce giriş ücreti yoktur

Sivrice – İl Özel İdare Alanı

Sivrice diye bildiğimiz Hazar Gölü manzarasına elbette diyecek yoktur. Yalnızca çok büyük bir alan olduğu için güvenlik ve kargaşanın olmaması amacıyla yetkililer tarafından yalnızca İl Özel İdare Tesislerine ayrılan alanın dış çekim mekanı olarak kullanılmasına izin verilir. Hem yeşil alana sahip olmasıyla hem de göl kenarındaki eşsiz manzaradan dolayı oldukça keyifli bir çekim gerçekleştirilebilir. Genelde ilkbahar, yaz aylarında tercih edilir. 

Şehir merkezine uzaklığı 35-40 dakikadır. Giriş ücreti vardır.

Cip Mesire Alanı

Kamelyaları, baraj manzarası ve yeşillik alanının genişliğiyle bilinen cip barajı mesire alanı en çok nişan dış çekimleri için tercih edilse de tercihe bağlı olarak düğün çekim mekanı olarak da kullanılmaktadır. Çevresindeki at çiftlikleri de dış çekim mekanınızı seçerken size ilham olabilir.

Şehir merkezine uzaklığı 15-20 dakikadır. Giriş ücreti yoktur.

Kültür Park

Merkezdeki en geniş park olma özelliğine sahiptir. Mimarisi ve peyzajıyla göz dolduran bir parktır. Evlendirme dairesinin orda bulunmasından dolayı çekilen fotoğraflarda farkedilmiş olup sıklıkla tercih edilen düğün dış çekim mekanı olmuştur.

Şehir merkezindedir. Giriş ücreti yoktur.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir